Головна Про органiзацiю Корисна iнформацiя Петриківський розпис...

Петриківський розпис став культурною спадщиною людства

5 грудня Комітет ЮНЕСКО на сесії в Баку присвоїв статус нематеріальної культурної спадщини Петриківському розпису.

   Петриківка стала першим представником від України, який отримав такий високий статус.
Ще минулого року, керівництво області висунуло Петриківський розпис на присвоєння цього статусу, який виборювало також аргентинське танго. І от днями в столиці Азербайджану відкрилася восьма сесія комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. На ній учасники розглядають заявки на поповнення списку організації новими звичаями та формами творчості. У заході беруть участь близько 780 представників з 116 країн світу.
  - Впевнено крокувати в майбутнє неможливо, якщо не пам'ятаєш своїх коренів. Збереження культурної спадщини на сьогоднішній день дуже важливо, - сказав голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод. - ЮНЕСКО відіграє величезну роль, в цьому питанні, адже завдяки їх роботі, цей напрям і розвивається. Приємно, що мистецтво       Петриківського розпису сьогодні переживає такий Ренесанс. Петриківка вже стала візитною карткою України. Додам, що наша делегація, і я особисто, протягом цього року виконали складну та кропітку роботу по підготовці до цього форуму. Дуже приємно, що нам це вдалося. Це успіх не тільки Дніпропетровщини, а і всієї України.

  Присвоєння нового статусу дозволяє розраховувати на міжнародну підтримку у справі збереження та розвитку Петриківського розпису, в тому числі й фінансову.
Нематеріальна культурна спадщина включає в себе шедеври усної народної творчості, серед яких — фольклор, виконавське мистецтво, народні традиції та обряди.

http://upi.org.ua/news/petrikivskij_rozpis_stav_kulturnoju_spadshhinoju_ljudstva/2013-12-08-17360