Головна Публікації МІСІЯ «УКРАЇНСКОГО К...

МІСІЯ «УКРАЇНСКОГО КРЕДО»

На 20-му році незалежності перед Україною постали нові виклики. Піддаються сумніву наша спроможність подолати корупцію, побудувати ефективну економіку, мати національно орієнтовану зовнішню політику. Про Україну дедалі частіше говорять як про failed state, державу, що не відбулася.

   Ми маємо системну кризу, в основі якої занепад базових цінностей та принципів суспільного та державного буття.

 

   Першочергова відповідальність за це лежить на політиках. В Україні найпотужнішими є партії, що вигадують міфи, які розпалюють ворожнечу серед громадян, розколюють країну. Ними керують лідери, які не гребуючи дешевим популізмом, ведуть своїх «політичних вірян» на чергову «священну війну».

 

   Будь-який незалежний зовнішній спостерігач з подивом скаже, що Україна нагадує корабель, в якому вся команда із завзяттям розхитує судно. І з кожним новим рухом його крен стає все небезпечнішим.

 

   Проте чи не ми самі регулярно голосуємо за політиків та партії, що, не виконуючи своїх обіцянок, замулюють нам очі вигаданими проблемами?

 

   Тому єдиний вихід – навчитися спільної відповідальності.

 

   Ми мусимо відтворити в Україні потужне громадянське суспільство, яке буде в змозі створити ефективні інструменти контролю за діями влади, сформувати дієві канали зворотного зв’язку, забезпечити невідворотну дію механізмів політичної відповідальності

 

   Україні ніколи не стати насправді вільною, незалежною та єдиною, якщо кожен її активний громадянин не навчиться мислити вільно та незалежно. Якщо ми не налагодимо суспільний діалог, в якому не буде місця намаганням знищити свого співрозмовника. За таких умов ми швидко дізнаємось, що нас, як політичну націю, об’єднує набагато більше, ніж розділяє.

 

   Доля кожного народу, як і кожної родини, залежить від того, куди дивляться його суб’єкти. Якщо вони лише прискіпливо придивляються один до одного, не оминути чвар. Якщо вони націлені поглядом у майбутнє, якщо кожен несе в дорогу все найкраще, що в нього є, і з усім тим відчуває бажання свого партнера досягти мети, цієї мети обов’язково буде досягнуто!

 

   А чи маємо ми іншу мету, ніж якнайповніше реалізувати себе заради добробуту своєї родини та блага всієї країни?! Чи хочемо ми чогось іншого, ніж самоповаги та відчуття гордості за свою державу?!

 

   Місія «Українського кредо» полягає в тому, щоб відтворити прагматичну точку громадянського самоусвідомлення. Сприяти упорядкуванню енергії окремих атомів української громади, її перевтіленню на конструктивну та потужну атомну енергетику громадянського суспільства. На енергію, що надасть позитивний вектор проявам приватної ініціативи, об’єднає громадян України в єдину політичну націю, поверне демократії та праву їхній справжній зміст, стане рушійною силою реформ та забезпечить впевнений поступ нашої держави у майбутньому.

Юрій Єхануров